Služby

Vstupní vyšetření a následné kontrolní návštěvy

Dentální hygiena patří mezi základní péči o dutinu ústní každého člověka a je nedílnou součástí prevence vzniku onemocnění dutiny ústní jako je zánět dásní (gingivitida), zubní kaz nebo parodontitida. Aby se těmto onemocněním předcházelo, je potřeba umět o svůj chrup správně pečovat a docházet na pravidelné návštěvy na dentální hygienu.

Vstupní vyšetření začínám odebráním Vaší anamnézy a dotazováním na Vaše zkušenosti s péčí o zuby. Podrobně Vám vysvětlím každý krok procesu ošetření a řekneme si jak budete postupovat v domácí péči. 


Dentální hygiena u dětí

Samozřejmostí je i dentální hygiena u dětského pacienta. Děti by měly začít chodit na dentální hygienu již v raném věku, ideálně poté, co jim vyroste první stálý zub. Doporučuje se, aby první návštěva na dentální hygieně proběhla kolem věku 1 roku, nebo nejpozději do doby, kdy dítě dosáhne věku 2 let. Tímto způsobem lze včas odhalit případné problémy, naučit rodiče správným postupům v péči o dětské zuby a podporovat prevenci orálních onemocnění.
Pravidelné návštěvy nám umožní sledovat vývoj dětských zubů, poskytnou rodičům rady ohledně správné ústní hygieny a pomohou nám včas identifikovat případné potíže, jako jsou kazy nebo ortodontické problémy. Kromě toho se dětem ukazuje, jak si správně čistit zuby a to v nich může podnítit vytváření zdravých ústních návyků od samého začátku. 

Na dentální hygienu chodí děti do 15 let v doprovodu rodiče.


Bělení zubů

Bělení zubů je kosmetický výkon, ale je nutné myslet na to, že ne každý může bělení provádět. Bezpečné a efektivní bělení se provádí pouze v ordinaci zubního lékaře nebo dentální hygienistky a to po předchozí domluvě.

Existuje několik metod a produktů určených k bělení zubů. Ve své ordinaci nabízím bělení od firmy Pure Whitening, které jako jediné na trhu garantuje výsledky a trvanlivost. Vybrat si můžete z formy domácího nebo kombinovaného bělení. Více o bělení zubů zde. 

Bělení je možné pouze po předchozím vyšetření a následné domluvě. 

 

Ošetření parodontologického pacienta 

Parodontitida (lidově „paradentóza“) je zánětlivé onemocnění dásní a dalších tkání, které obklopují zuby. Je způsobena bakteriemi obsaženými v zubním plaku. Pokud není plak odstraněn pravidelných čištěním zubů, může dojít k podráždění dásní a zánětu – gingivitidě. Pokud se zánět neřeší, může postupovat hlouběji do tkání kolem zubu, což pak může vést k poškození kosti a v konečném důsledku i k vypadávání zubů. Parodontitida je vážné onemocnění, které nejde vyléčit a může mít závažné důsledky pro zdraví dutiny ústní, ale i celkového zdraví.

© 2024 Dentální hygiena | DiS. Gabriela Vaškůjová | Rosice